Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

TJ Sokol Pacov je zapsaným spolkem založeným za účelem provozování sportovní činnosti v odvětví fotbalu, které  je členem regionálního Sdružení TJ/SK Praha východ v rámci ČSTV. Záměrem činnosti je již od založení v roce 1961 zejména poskytovat sportovní vyžití občanům v Pacově a blízkém okolí.

 

V tomto směru pokládáme za úspěch, že v této malé obci se nám daří udržovat poměrně vysokou členskou základnu. Dvě mužstva dospělých hrají okresní soutěže, několik let jsme měli družstvo žáků, nyní pokračuje fotbalová školička. Vedle toho ještě existuje mužstvo "staré gardy", které se účastní turnajů a přátelských zápasů. Pro zájemce o fotbal tak umožňujeme celoroční aktivní činnost, kterou na dobrovolné bázi bezplatně zajišťují trenéři, vedoucí mužstev a ostatní funkcionáři Sokola Pacov. 

 

Provozování sportovní činnosti Sokola Pacov je podporováno ze strany Města Říčany, které s námi uzavřelo smlouvu o bezplatné výpůjčce fotbalového hřiště a kabin. Město Říčany též každoročně poskytuje na naši činnost finanční prostředky v rámci grantů. V roce 2015 činila výše grantu 17 664 Kč, v roce 2016 9 640 Kč, v roce 2017 8 560 Kč a v roce 2018 9 130 Kč.

 

V roce 2014 jsme na základě žádosti na investice obdrželi grant ve výši 250 tis. korun na přístavbu sportovních kabin a v roce 2015 179 500 Kč. Přístavba kabin, která proběhla za finančního příspěvku města, byla v roce 2015 dokončena a významným způsobem zlepšila sportovní zázemí pro činnost Sokola Pacov.